Dňa 24. júna 2026 sa žiaci z triedy PR, B var. I spolu s pani učiteľkou Šaríkovou a pani asistentkou Machyniakovou vybrali na výlet na RANČ ČIERNY HRON vo Valaskej.
Po krátkej jazde autobusom nás pri vchode na ranč privítali prítulné psíky a sympatický ujo rančer. Zoznámil nás so svojimi zvieracími priateľmi – koníkmi, psíkmi, húskami, sliepkami, kozičkami, holubmi, zajačikmi i orlom skalným. Mohli sme ich nielen pozorovať, ale niektoré aj pohladkať, nakŕmiť a pohrať sa s nimi. Koníkov sme aj pekne učesali. Obrovským zážitkom pre nás všetkých bolo vysadnúť do sedla a povoziť sa na milom koníkovi Neuronovi. Po príjemnom pobyte na ranči sme sa presunuli do obce Valaská. Osviežili sme sa lahodnou zmrzlinou a posedeli sme si pod slnečníkom v reštaurácii pri chutnej pizzi. Do školy sme sa vrátili plní nezabudnuteľných dojmov.
Mgr. Šaríková