Naša škola je v školskom roku 2019/2020 zapojená do 7. ročníka projektu „Hovorme o jedle.“ V rámci tohto projektu a darov pani „Jesene“ sme už druhým rokom, v spolupráci učiteľov a žiakov školy, pripravili ochutnávky zdravých jedál a nápojov. Žiačky 7. ročníkov napiekli chutný tekvicový koláč, uvarili šípkový lekvár. Pri príprave šípkovo – mätovej limonády pomáhali už aj chlapci zo 7. ročníkov. S organizáciou „jesenného hodovania“ pomáhali všetci žiaci. Niektorí zapojením sa do ankety: „Nezabúdaj na raňajky,“ tiež do „Šípkovej túry,“ zberom šípok, prípravou stolov. Mnohí učitelia priniesli dopestovanú úrodu zo svojich záhrad a sadov. Žiaci pozvali učiteľov k zdravým tanierom, na ktorých nechýbali chutné jabĺčka, šťavnaté hrozno, chrumkavá mrkva, kaleráb, cvikľa, arónia čiernoplodá, chlebík s džemom z čiernych ríbezlí a lekvárom zo šípok, tekvicový dezert a mätovo – šípková limonáda.
Jesenná atmosféra prenikla do tried a priestorov školy nielen spoza okien školy, ale aj z pestrofarebnej zdravej a bohatej výzdoby stolov. Všetci sme si zdravo a do sýtosti pochutnali.
Nadšenie a radosť žiakov nás inšpirovali na toľko, aby sme „hovorili o jedle“ a ochutnávali dary prírody aj v budúcnosti.
Mgr. Dziadová, Mgr. Molčanová