Novinky
VÝZVA NA PREDKLADANIE PONÚK - Stavebný dozor
Netradičné techniky práce s pastelom
Dňa 30.1.2019 prebehlo v priestoroch ŠKD metodické zasadnutie na tému - "Netradičné techniky práce s pastelom". Pani učiteľka Kovalčíková nám ukázala rôzne techniky práce s pastelom. Nielen na interaktívnej tabuli ale aj hotové vystavené práce. Poskytla nám veľa nových, kreatívnych nápadov.
Ďakujeme.
p.vych. Dejová
Vyhodnotenie dochádzky za I. polrok šk. r. 2018/2019
1.stupeň
Triedy s najlepšou dochádzkou:
1.miesto I.A
2.miesto IV.A
3.miesto III.C
Žiaci s najlepšou dochádzkou: do 10 hodín
Frederika Pustajová III.A – 5 hod.
Kristián Bučko III.C – 6 hod.
Ján Bartoš IV.B – 5 hod.
Triedy s najhoršou dochádzkou:
1.miesto I.B
2.miesto II.B
3.miesto IV.C
Žiaci s najhoršou dochádzkou:
Daniela Bartošová I.B
Oliver Gábriš I.B
Ondrej Gábriš I.B
Sára Pokošová I.B
Kristína Ferková II.A
Daniel Oláh II.B
Natália Pokošová II.B
Natália Gábrišová II.B ( najviac neospravedlnených hodín až 93 z celkového počtu 222 )
Margaréta Čunková III.A ( najhoršia dochádzka 249 hodín z toho 39 neospravedlnených )
Ľubica Pokošová III.A
Rebeka Pokošová III.B
Viera Pustajová III.C
Aurélia Čunková IV.A
Patrik Bartoš IV.A
Dávid Pokoš IV.B
Dominik Gábriš IV.B
Jozef Sajko IV.C
Sebastián Gábriš IV.C
Andrea Bartošová IV.C
2.stupeň
Triedy s najlepšou dochádzkou:
1.miesto V.C
2.miesto VI.B
3.miesto V.B
Žiaci s najlepšou dochádzkou: do 12 hodín
Daniela Gábrišová V.C – 0 hod.
Jana Oláhová V.C – 11 hod.
Alexandra Bartošová VI.A – 5 hod.
Daniela Pokošová VI.B – 0 hod.
Kristína Pušková VI.D – 11 hod.
Barbora Pokošová IX.A – 11 hod.
Triedy s najhoršou dochádzkou:
1.miesto VIII.B
2.miesto IX.B
3.miesto VII.B
Žiaci s najhoršou dochádzkou:
Barbora Bartošová V.A
Sebastián Bartoš V.B
Roman Pokoš V.B
Vanesa Bartošová VI.A
Eleonóra Eremiášová VI.A
Daniel Gábriš VI.A
Dávid Pustaj VI.A
Patrik Pustaj VI.A
Nadežda Záslavová VI.A
Daniela Gábrišová VI.C
Vanesa Bartošová VI.C
Matúš Reisinger VI.D
Stanislava Pokošová VI.D
Viliam Buček VI.D
Marta Bartošová VII.A
Erik Pokoš VII.A
Kristián Gábriš VII.A
Andrea Bartošová VII.B
Zlatica Pustajová VII.B
Ondrej Harvan VII.B
Jozef Pustaj VII.B
Erik Bartoš VIII.B
Iveta Bartošová VIII.B
Patrícia Bartošová VIII.B
Ľubica Pušková VIII.B
Simona Reisingerová VIII.B
Vanesa Švantnerová VIII.B
Mária Bartošová IX.A ( najhoršia dochádzka 383 hodín z toho 81 neospravedlnených )
Drahomíra Bartošová IX.A
Dávid Sajko IX.B
Ivan Eremiáš IX.B
Zdenko Oláh IX.B
Adam Bartoš IX.B
B variant
Triedy s najlepšou dochádzkou:
1.miesto Bvar.I
2.miesto Bvar.III
Žiaci s najlepšou dochádzkou: do 10 - 12 hodín
Radko Pokoš Bvar.I – 0 hod.
Erik Pokoš Bvar.I – 0 hod.
Beáta Pokošová Bvar.III – 12 hod.
Triedy s najhoršou dochádzkou:
Bvar.II
Žiaci s najhoršou dochádzkou:
Marek Pokoš Bvar.I
Barbora Oláhová Bvar.II ( najhoršia dochádzka 427 hodín z toho 52 neospravedlnených )
Peter Pokoš Bvar.II
Marek Oláh Bvar.III
Ingrid Pokošová Bvar.III
Natália Ferková Bvar.III
Mgr. Kovalčíková, Mgr.Tokárová
Vedomostný kvíz POLEPETKO
Dňa 30.1.2019 sa konal tradičný vedomostný kvíz POLEPETKO. V 7.ročvníku kvízu si svoje vedomosti a šikovnosť vyskúšalo 39 žiakov druhého stupňa. Žiaci sa snažili v šiestich disciplínach: Zapamätaj si, Cesta viery, Skladaj slová, Skladačka, Hádanky a Hra s hláskami. Žiaci sa snažili poskladať rôzne slová, cibrili si pamäť, lúštili zábavné hádanky, vyskúšali si postreh. Veríme, že sa hlavne dobre zabavili a precvičili si vzájomnú spoluprácu. Mgr.Lukáčová
Vyhodnotenie:
- miesto VII.B – Jozefína Bartošová, Nikolas Oláh, VanesaPokošová
- miesto IX.A – Dušan Bartoš, VanesaPustajová, Barbora Pokošová
- miesto IX.B – Dominik Puška, Erik Puška, Zdenko Oláh
- miesto VIII.B – Erik Bartoš, Iveta Bartošová, Patrik Pokoš
- miesto VI.B – Vanesa Oláhová, Daniela Pokošová, Jana Pokošová
- miesto VIII.A – Denisa Oláhová, VanesaPustajová, Diana Pušková
- miesto VII.A – Ján Bartoš, Daniel Pokoš, Marián Puška
- miesto VI.C – Nikola Oláhová, Peter Pustaj, Vanesa Pušková
VI.D – Romana Bartošová, SašaPustajová, Kristína Pušková
9. miesto V.A – Janka Eremiášová, Dominik Škoda, Matej Škoda
10. miesto VI.A – Alexandra Bartošová, Vanesa Bartošová, Nora Eremiášová
11. miesto V.B – Sebastián Bartoš, Nikola Pustajová, Kristián Puška
V.C – Daniela Gábrišová, Ján Pokoš, Michaela Pustajová
Návšteva školskej knižnice
Dňa 22.januára 2019 detí z III.odd. ŠKD navštívili školskú knižnicu. Pani Mgr. Debnárová nás veľmi pekným a zaujímavým príhovorom uviedla do kráľovstva kníh. Potom nám prečítala rozprávku Ružová Anička od Pavla Dobšinského, ktorú si deti samy vybrali. Nakoniec sme si rozprávku nakreslili.
vych. Šperková
Vystúpenie v DSS Luna
Kde bolo tam bolo, za siedmimi horami..... takto sa začína väčšina rozprávok, ktoré nám čítali naše mamy, staré mamy. Dňa 18.01.2019 žiaci, ktorí navštevujú hudobno-dramatický krúžok I., II., III., potešili obyvateľov DSS Luna rozprávkovým divadiellkom pod názvom "O dvanástich mesiačikoch" a vianočnými koledami. Do programu sa zapojili aj žiaci III.A triedy pod vedením pani vychovávateľky Šperkovej.
V závere si všetci spolu zaspievali ľudové piesne s akordeónovým sprievodcom pani učiteľky Mrázovej.
Mgr. Tokárová, Mgr. Lukáčová
SNEHULIAKOVO
Dňa 17.1.2019 sme v ŠKD zorganizovali celoklubové podujatie "Snehuliakovo", ktorého sa zúčastnili deti zo všetkých oddelení. V areáli našej školy postavili spoločnými silami rôznych snehuliakov a snehuliačky, z ktorých mali veľkú radosť.
p.vych. Fábiková

VIANOCE
Hromadu darčekov,
čo srdce pohladia,
rodinu a priateľov,
čo nikdy nezradia.
K bohatstvu krôčik
a ku šťastiu krok,
nádherné Vianoce a šťastný nový rok...
Vianočná pošta
Nastal posledný deň, kedy sme sa v tomto roku stretli. Deň, pred dlho očakávanými prázdninami. Deň, kedy sme spolu bilancovali, čo pekné sme spolu zažili. A aký by to bol deň bez tradičného divadielka, vianočného pásma pre žiakov prvého stupňa a tradičnej vianočnej pošty? Tento rok sa k nim pre žiakov druhého stupňa pridali tvorivé súťaže a oboznámenie sa s významom zimného slnovratu. Za úspešné zvládnutie tohto výnimočného dňa, by som sa chcela poďakovať všetkým učiteľom, vychovávateľom a žiakom, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom na príprave úspešného ukončenia roka podieľali. Príjemnú atmosféru nesúcu sa celou školou ukončilo posledné tohtoročné zvonenie a zamávanie veľmi aktívnemu roku 2018.
Mgr. Belková J.
Vianočné čítanie
Dňa 20.12.2018 sa deti I.II. a V.oddelenia ŠKD so svojimi vychovávateľkami zúčastnili akcie: "Vianočné čítanie" v knižnici. P.učiteľka Pôbišová upútala deti rozprávaním o narodení božieho syna Ježiša. P.vychovávateľka Dejová prečítala zaujímavý príbeh z knihy Štedrovečerné rozprávky. Deti pozorne počúvali a následne odpovedali na otázky p.učiteľky Pôbišovej. Atmosféru umocnili deti svojimi piesňami a básňami.
Ďakujeme za milé stretnutie p. vych Dejová
Matematický kráľ
14.12.2018 sa v našej škole, už tradične, uskutočnila súťaž „Matematický kráľ“. Svoje sily si zmerali žiaci 5. - 9. ročníkov. Súťažili v trojčlenných družstvách v piatich disciplínach:
1. Matematický šašo,
2. Tajničky,
3. Delové gule,
4. Matematická gramotnosť,
5. Zábavná geometria.
Titul „Matematického kráľa“ získala V.C trieda, ktorá bude po celý školský rok držiteľom kráľovskej koruny. Na druhom mieste sa umiestnila VII.A trieda a na treťom mieste VI.B trieda. Víťazom blahoželáme.
PK matematika a práca s informáciami
ŠKD - akcie v decembri
V decembri sa v ŠKD uskutočnili 2 celoklubové akcie.
5.12.2018 prišiel medzi deti Mikuláš. Každé oddelenie vystúpilo s programom.
7.12.2018 to boli tvorivé dielne k vianociam. Počas tvorivej práce deti vytvorili rôzne vianočné ozdoby a pozdravy.
p. vych. Fábiková
Mikuláš v našej škole
Vo štvrtok, 6. decembra 2018 zavítala mikulášska nálada aj na našu školu. Už od rána bolo na učiteľoch, no najmä na žiakoch badať, že to nie je len obyčajný deň v škole. Panovala tu sviatočná nálada, akoby sa duch svätého Mikuláša vznášal nad učiteľskými katedrami i žiackymi lavicami. A Mikuláš naozaj prišiel. Spolu s anjelom a čertom postupne navštívili všetky triedy. Nálada bola výborná, žiaci prekypovali šťastím, nedočkavosťou, ale i poriadnym strachom pred zlým čertom. Deti Mikulášovi predviedli, čo dokážu. Nechýbali pekné básničky, pesničky a výslužku v podobe sladkého balíčka si od Mikuláša určite zaslúžili. Mgr. Pôbišová
Vyhodnotenie dvanásteho ročníka kampane Červené stužky
1. december je Svetovým dňom boja proti AIDS. Červené stužky sú symbolom a názvom celoslovenskej kampane. Cieľom kampane je naučiť sa pozerať na problematiku HIV/AIDS pozitívnymi očami a naučiť mladých ľudí zaujať správny postoj aj v ťažkostiach a problémoch dnešnej doby k vlastnému zdraviu a životu, ako aj k zdraviu a životu druhých ľudí. Svojimi aktivitami sa do dvanásteho ročníka kampane zapojili aj žiaci našej školy.
Dňa 28. novembra 2018 vyvrcholila kampaň Červené stužky, stretnutím škôl v Žiline pri príležitosti Svetového dňa boja proti AIDS. Programom stretnutia bola nielen odborná prednáška na tému HIV/AIDS, Obchodovanie s ľuďmi a prednáška zameraná na pomoc pre chorých na AIDS ale aj vyhodnotenie výtvarnej súťaže a vylosovanie víťazov zapojených do súťaže Športom pre Červené stužky. Do výtvarnej súťaže sa zapojilo 87 ZŠ, 47 SŠ, 1 SUŠ a 41 ŠZŠ. Medzi ŠZŠ nechýbala ani naša škola, ktorá zaslala niekoľko výtvarných prác.
Na vyhodnotení v Žiline sa zúčastnila aj naša škola v zastúpení pani učiteľky Mgr. Kovalčíkovej so žiakom 1.B triedy Sebastiánom Pustajom, ktorý sa vo výtvarnej súťaži umiestnil na krásnom 3.mieste.
Výhercovi srdečne gratulujeme a veríme, že aj ďalšie roky budeme našu školu v kampani Červené stužky naďalej úspešne reprezentovať.
Mgr. M. Kovalčíková
OCHRANÁRIK
Okresný úrad Brezno tento rok vyhlásil 6. ročník súťaže „Ochranárik čísla tiesňového volania 112“. V našej škole už je akousi tradíciou aktívne sa do tejto súťaže zapájať a tak aj tento rok od nás putovalo veľa krásnych prác vytvorených rôznymi výtvarnými technikami. Tohtoročná vyhlásená téma bola: „Veď aj ja som záchranár“. Žiaci sa svojich úloh zhostili zodpovedne, o čom svedčí aj krásne umiestnenie našich dvoch žiakov.
V kategórii špeciálne školy Drahomíra Bartošová z IX.A získala 1. miesto a Adam Oláh zo VI.C získal 3. miesto. Dňa 30.11.2018 sa spolu s triednymi učiteľkami Mgr. Mrázovou a Mgr. Tokárovou zúčastnili vernisáže výstavy a odovzdávania cien v Synagóge Brezno. Sme na našich žiakov veľmi pyšní, nie len tých, ktorí sa umiestnili ale aj tých, ktorí sa do súťaže zapojili. Ich výtvory si môžeme obzrieť na výstave, ktorá sa v Synagóge Brezno bude konať do 13. decembra 2018.
Všetci ste srdečne vítaní!
Mgr. Mrázová
TVORIVÉ DIELNE
Zima nám pomaly, ale isto „klope“ na dvere. Deti už netrpezlivo očakávajú prvú tohtoročnú snehovú nádielku a hoci sa to nezdá, blíži sa k nám jeden z najkrajších sviatkov v roku - Vianoce, aby sme sa aj my naladili na vianočnú atmosféru a naučili sa niečo nové, uskutočnili sa dňa 30.11.2018 tradičné tvorivé dielne.
Do tvorby sa zapojili mladší aj starší žiaci našej školy. Všetko sa to začalo premenou tried na dielne. Vianočnú atmosféru sme si naladili pesničkami a smelo sme sa mohli pustiť do práce. Žiaci sa s pomocou učiteľov snažili vyrobiť čo najkrajšie vianočné stromčeky, ozdoby, pozdravy a iné krásne veci. Všade navôkol vládla príjemná a tvorivá atmosféra. Nakoniec sme si originálnymi dielami našich žiakov vyzdobili spoločné priestory školy, čím sme si opäť pripomenuli nezabudnuteľnú vianočnú atmosféru.
Mgr. Sabína Gocman
KYBERŠIKANA
Dňa 30.11.2018 sa na našej škole uskutočnila beseda pre žiakov I.stupňa na tému „Kyberšikana“. Žiaci sa hravou formou prostredníctvom krátkej prezentácie a vtipných poučných rozprávočiek oboznámili s rizikami, ktoré súvisia s používaním moderných technológií – počítača, internetu a mobilného telefónu. Dozvedeli sa ako používať tieto moderné technológie bezpečne a zodpovedne, ako sa treba chrániť pred ohrozeniami vo virtuálnom svete a kam sa môžu v prípade potreby obrátiť o pomoc.
Mgr. Šaríková
MZ- tvorivé dielne
Dňa 13. novembra 2018 sa stretli členky MZ, aby sa naučili niečo nové. Mgr. Kovalčíková sa začala venovať tvorbe úžitkových a dekoratívnych predmetov z betónu. Nás to veľmi zaujalo a preto sme sa to chceli naučiť. Spočiatku sa nám to zdalo náročné, ale keď nám pani učiteľka Monika Kovalčíková ukázala postup a pridala k tomu jej povestný humor, zvládli sme to na jednotku. Vyrobili sme si črepníky a svietniky, z ktorých sme mali veľkú radosť. Ak chcete vedieť ako sme to zvládli, pozrite si fotogalériu na stránke našej školy.
Ďakujem Mgr. Kovalčíkovej, že si pre nás pripravila zaujímavú, ale hlavne kreatívnu aktivitu.
Vedúca MZ : Mgr. Kotránová
Povedz drogám NIE!
Tak, ako po minulé roky, aj teraz sa pre žiakov piatych ročníkov uskutočnila prednáška na tému: „Pravda o drogách“ so sociálnym pedagógom Mgr. Vrábelom. Zaujímavým spôsobom vysvetlil žiakom čo sú drogy, aké drogy existujú a prečo vlastne ľudia drogy užívajú. Pripomenul, že aj cigarety, alkohol a lieky patria medzi drogy a taktiež ich upozornil, že drogy sú vlastne jedy, ktoré spôsobujú smrť. Na príkladoch známych športovcov či spevákov sa ich snažil nasmerovať na činnosti, ktoré ich bavia a robia im radosť. V závere besedy vyzval žiakov, aby v živote urobili len správne rozhodnutia a nikdy nepodľahli drogám.
Mgr. Viera Tischliarová
Bola že to hostina!
Tak ako bola príroda štedrá k nám, rovnako štedrí sme boli aj my - žiaci a učitelia našej školy. Z prinesených, ale aj z dopestovaných darov jesene naši šiestaci pod vedením pani učiteliek Dziadovej a Molčanovej pripravili ochutnávku ovocia a zeleniny, a to v rôznej podobe. Priestory školy prekvitali pohostinnosťou. Naaranžované švédske stoly sa prehýbali pod ovocnými a zeleninovými misami, špízami, limonádami a jednohubkami. Na hostine boli všetci žiaci a učitelia našej školy a ako správni gurmáni ochutnávali všetky zdravé a pripravené dobroty.
Mgr. Molčanová koordinátor EV