Naše deti často sedia pri televízore, telefóne a nechce sa im von. Ich najobľúbenejším jedlom sú sladkosti. O ovocí a zelenine nechcú ani počuť. Preto je potrebné zakotviť v deťoch správne stravovacie návyky, dostatok pohybu, čo je často náročné. Deti sú na prvom stupni tvárne, a emocionálne sa vyvíjajú. Je to teda ideálny čas vštepiť im základy zdravej životosprávy, ktorá bude mať vplyv na ich budúcnosť. Dôležité je začať pomaly, formou zábavy.
A tak si naši žiacki asistenti Stanko, Dominika, Radka a Natália pod vedením pani učiteľky Václavík Kotránovej pripravili pre žiakov prvého stupňa zábavné aktivity zamerané na zdravý životný štýl. Žiaci súťažili v trojčlenných družstvách. Aktivity boli zamerané na hygienu, prvú pomoc, zdravé stravovanie a pobyt v prírode. Deti s nadšením plnili všetky úlohy, ktorými ich sprevádzali naši žiacki asistenti. Aby sme deti motivovali, pripravili sme si pre najlepšie družstvá odmenu vo forme ovocia a hygienického balíčka.
Ďakujem žiackym asistentom za pomoc a za to, že im nie sú ľahostajní mladší spolužiaci a sú pre nich pozitívnym príkladom.
Vedúca MZ: Mgr.Václavík Kotánová