Otvorená škola – oblasť športu Olympiáda hrou Záškoláctvo už nebude

Projekty 2008/09

Olympiáda hrou

V rámci projektu Otvorená škola – oblasť športu sme uskutočnili dňa 9. 10. 2008 Olympiádu hrou. Tohto podujatia sa zúčastnili žiaci, učitelia a asistenti ŠZŠ v Brezne z Nálepkovej ulice. Olympiádu sme zrealizovali na bývalom dopravnom ihrisku a mala veľký úspech. Veľkou motiváciou pre žiakov boli nové farebné bicykle, kolieskové korčule, kolobežky a chrániče.

V úvode Olympiády hrou bolo slávnostné zahájenie, symbolický oheň, olympijské kruhy a maskot.

Súťaže boli primerané schopnostiam žiakov /jazda zručnosti na bicykloch, korčuliach a kolobežkách, jazda medzi prekážkami, rýchla a bezpečná jazda dvojíc /.

Žiaci boli zaradení do troch kategórií podľa veku a troch kategórií podľa športových disciplín.

Na záver bolo vyhodnotenie, súťažiaci boli odmenení sladkosťami a medailami, ktoré si vyrobili na hodinách pracovného vyučovania a výtvarnej výchovy.

Do školy sme sa vrátili všetci mierne unavení, ale so širokým úsmevom na tvári.

Fotografie si môžete pozrieť v našom fotoalbume.