ŠKOLSKÝ VZDELÁVACÍ PROGRAM ŠKVP od 01.09.2016

ŠKOLSKÝ VZDELÁVACÍ PROGRAM

TU k nahliadnutiu: SkVP.pdf

Štátny vzdelávací program je záväzný dokument, ktorý stanovuje všeobecné ciele vzdelávania a kľúčové kompetencie, ku ktorým má vzdelávanie smerovať. Ciele vzdelávania sú postavené tak, aby sa zabezpečil vyvážený rozvoj osobnosti žiakov. Štátny vzdelávací program vymedzuje aj rámcový obsah vzdelávania. Je východiskom pre tvorbu školského vzdelávacieho programu, v ktorom sa zohľadňujú aj špecifické podmienky a potreby regiónu. Štátny vzdelávací program vydáva a zverejňuje pre jednotlivé stupne vzdelania Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Vzdelávací program vymedzuje špecifiká vzdelávania a požiadavky na komplexnú odbornú starostlivosť o žiakov s mentálnym postihnutím v školách, kde sú vzdelávaní.

Školský vzdelávací program Špeciálnej základnej školy v Brezne bol vypracovaný pedagogickými zamestnancami.

Webová stránka szsbrezno.edupage.org, na nej uvedený obrazový, zvukový či textový obsah, resp. ich umiestnenie sú chránené v zmysle autorského zákona č. 618/2003 Z.z. v znení neskorších predpisov. Ich akékoľvek použitie je možné výlučne len s predchádzajúcim výslovným písomným súhlasom správcu.

Pri preberaní a šírení údajov z webovej stránky szsbrezno.edupage.org a jej podstránok musí byť uvedený ako zdroj informácií szsbrezno.edupage.org a príslušný elektronický súbor nesmie byť v tejto súvislosti obsahovo ani inak pozmeňovaný.