Školský rok 2011/2012

.

„Škola bez schodov“

Zamestnanci našej školy reagovali na výzvu MŠVVaŠ SR o financovanie rozvojového projektu Rovnosť príležitostí na vzdelávanie pre žiakov so zdravotným postihnutím 2014 napísaním žiadosti. Projekt sme nazvali „Škola bez schodov“. Našim hlavným cieľom bolo získať financie na šikmú schodiskovú plošinu a využívať ju hlavne v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu imobilných žiakov. Vzhľadom na obsah školského vzdelávacieho programu sme chceli uľahčiť týmto žiakom prístup do špeciálnych učební, knižnice, školského klubu detí, hygienického kútika a ostatných tried odstránením bariér. Našou snahou bolo, aby nadviazali lepšie sociálne kontakty so svojimi rovesníkmi, a tak prežívali zaujímavý život školáka. Okrem šikmej schodiskovej plošiny sme požiadali aj o finančné prostriedky na polohovaciu stoličku MAXI s príslušenstvom, výukový program na rozvoj pamäte, postrehu a suchý bazén. Náš projekt bol úspešný. Boli zakúpené všetky jeho položky. Postupne realizujeme jednotlivé aktivity napr.: „Jeseň bez schodov“ – tvorivé dielne, otvorená hodina. Imobilných žiakov ešte čakajú „Vianoce bez schodov“ – vianočné posedenie so žiakmi a ich rodičmi.

Sme radi, že pre našich žiakov vytvárame pozitívne školské prostredie.