Nové kroky

.

„Nové kroky“

Zamestnanci našej školy reagovali na výzvu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky o financovanie rozvojového projektu – „Zvýšenie efektivity vzdelávania žiakov so zdravotným znevýhodnením 2016“. V predloženom projekte sme žiadali o finančné prostriedky na zakúpenie rehabilitačného chodníka, vankúšov na dynamické sedenie a interaktívneho hudobného systému BEAMZ. Naša snaha nebola márna. Podarilo sa nám získať financie na zakúpenie týchto špeciálnych pomôcok.

Ciele nášho projektu boli:

• Precvičovať chôdzu a rovnovážne schopnosti u imobilných detí a detí s detskou mozgovou obrnou (ďalej len DMO).
  • Posilňovať svalstvo chrbtice a panvového dna prostredníctvom dynamického sedenia.
  • Rozvíjať jemnú motoriku žiakov hravou a netradičnou formou.

Po zakúpení špeciálnych pomôcok Mgr. Mrázová  a Mgr. Kotránová uskutočnili pre učiteľov otvorené hodiny s ich prezentáciou. Zamerali sa na správnu manipuláciu a obsluhu, bezpečnosť pri práci a účinky na ľudský organizmus. Od novembra 2016 môžu učitelia na vyučovaní využívať zakúpené špeciálne pomôcky.

Veríme, že nové pomôcky budú mať pozitívny vplyv na žiakov a zlepšia ich rovnovážne schopnosti a motoriku.

POZRI FOTOALBUM: http://szsbrezno.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=375