Kurz „Starostlivosť o dieťa 1“

Na kurze „Starostlivosť o dieťa 1“, pod vedením lektorky Mgr. Adriany Dobrotovej, sa pravidelne stretáva 10 žiakov našej školy.

Na úvodných stretnutiach sa žiaci oboznámili s problematikou zdravia a osobnej hygieny. Lektorka kurzu vysvetlila žiakom pojem zdravia, porozprávali si, ako sa majú ľudia starať o svoje zdravie, o prevencii pred chorobami, o rôznych menej závažných, ako aj mimoriadne závažných chorobách a ich dôsledkoch.

Na ďalšom stretnutí otvorili problém osobnej hygieny, teda hygieny tela a šatstva. Pani lektorka im vysvetlila ako sa majú starať o svoje telo, pokožku, vlasy, zuby a nechty, čo si mohli následne žiaci vyskúšať v rámci aktivít súvisiacich s preberanou problematikou osobne.

Pri hygiene šatstva sa deti dozvedeli, ako ošetrovať, čistiť a uložiť prádlo, taktiež o potrebe pravidelnej výmeny spodného prádla i o estetickom a etickom význame a dôsledku nosenia šiat.

Svoje poznatky umocnili kresbou a osobnou skúsenosťou.

Na ďalších stretnutiach si žiaci upevnia svoje poznatky pri vypracovaní pracovného listu, ktorý je zameraný na prebratú tematiku, ale tiež otvoria ďalší tematický celok „ Starostlivosť o dieťa, do ktorého ich svojím úvodným rozprávaním vovedie Mgr Dobrotová.

Mgr. Dobrotová si cení najmä vysoký záujem detí, aktivitu, s ktorou sa zapájajú do všetkých činností, hlavne do tých, ktoré si môžu osobne vyskúšať. Na každé stretnutie sa žiaci tešia.