Kurz výtvarných talentov

Na kurze výtvarných talentov, pod vedením lektorky Mgr. Moniky Kovalčíkovej, Mgr.Kataríny Vlčkovej sa pravidelne stretáva 10 detí, kde svojou tvorivou výtvarnou činnosťou rozvíjajú estetické cítenie, tvorivú fantáziu a harmonizujú svoju detskú osobnosť.

Formou detskej hry sú deťom postupne sprístupňované poznatky o kresbe, maľbe, prírodných a technických materiáloch, a taktiež sú vychovávané k ochrane a tvorbe životného prostredia. Počas doterajších stretnutí žiaci nadobudli poznatky z tematického okruhu „základné prvky výtvarného vyjadrovania a kompozičné princípy a možnosti kompozície.“

Podľa pokynov lektorky kurzu žiaci plnili pracovné úlohy, v ktorých poznávali základné farby a ich miešanie, farebné kombinácie, plošné geometrické tvary, farebné kontrasty, , plošný negatív a pozitív. Žiaci hľadali tvary na ploche, komponovali predmety vo vzťahu k priestoru, modelovali a kreslili predmety podľa skutočnej predlohy.

Na ďalších stretnutiach žiaci získajú poznatky zo súčasného výtvarného umenia, kde ich čaká akčná maľba, fantastický portrét, materiálový reliéf a krajinná maľba.

Podľa slov Mgr. Kovalčíkovej, sa deti na stretnutia tešia, pretože môžu naplno ukázať možnosti a schopnosti svojej osobnosti, prejaviť svoju individualitu, kreativitu, svoje vlastné názory a postoje, čo im je umožnené práve prostredníctvom výtvarného sebavyjadrovania.