Kurz hudobných a výtvarných talentov

V kurze hudobných a výtvarných talentov pracuje 20 žiakov, ktorí sú rozdelení do dvoch skupín, ktoré striedavo vedú lektorky Mgr. Kotránová, Mgr. Kuviková a Mgr. Hančáková.

Na úvodných stretnutiach sa deti oboznámili s pojmami hudba, hudobný skladateľ, spoznali jednoduché hudobné nástroje. Žiaci poznávali teoretické základy učiva o notách, naučili sa kresliť husľový kľúč, zaspievať solmizačné slabiky.

Taktiež sa zahrali na hudobníkov a naučili sa novú hru „Na hádanku a odpoveď“,ktorá je melodickým stvárnením rozhovoru. Keďže v krúžku pracujú deti z prvého stupňa, učenie hrou je pre lektorky prioritné. Žiaci sa tiež naučili vytlieskavať známe melódie, no vymýšľali si i melódie vlastné.

Veselý tanček „O Šeherezáde“ potešil deti natoľko, že sa tešia na každé nové stretnutie a na pesničky, ktoré sú pre ne spontánym vyjadrením svojich pocitov.

Nové pesničky, ale aj tie známe, ich čakajú pri ďalších stretnutiach, a to nielen v slovenskom, ale i rómskom jazyku.

Žiaci sa naučia pohybom stvárniť pieseň a zdokonalia rytmický doprovod k piesniam- Orffov inštrumentál.

V rámci relaxačných chvíľok je pozornosť žiakov upriamovaná najmä na výtvaré sebavyjadrenie, kde si pod vedením lektoriek vyrobili,okrem iného, aj srdiečko pre mamičku.

Žiaci navštevujú krúžok s radosťou, s ktorou sa aktívne a tvorivo zapájajú do všetkých činností.