Domáci kutil 1

Krúžok Domáci kutil 1, pod vedením lektorky Mgr. Belkovej, navštevuje 10 žiakov. Spolu sa stretávajú pravidelne v pondelok, kedy trávia prevažnú časť svojej činnosti v školských dielňach.

Ich práca bola doposiaľ zameraná predovšetkým na výrobu výrobkov z dreva. Žiaci sa učili poznávať jednotlivé nástroje potrebné na opracovanie dreva. Taktiež bola ich činnosť zameraná na poznávanie jednotlivých druhov dreva a na možnosti jeho opracovania a spracovania.

Žiaci si vyrobili búdky pre vtáčikov, či lampáše. Ich práca je zohľadnením čo najväčšej presnosti, ale i bezpečnosti, čo vyžaduje určitú mieru trpezlivosti, zručnosti a opatrnosti.

Pri svojich nápadoch použili i prírodný materiál, ktorý im nachystala samotná jar, a tak sme si mohli v tomto období pozrieť ich výrobky z prútia, ktoré žiaci opracovali a vyrobili prekrásne veľkonočné korbáče, rôzne druhy košíkov, do ktorých poukladali vlastne vyrobené kraslice, ale aj zaujímavé podložky pod hrnce, aké by sme nenašli v žiadnom obchode.

Lektorka kurzu, Mgr. Belková, si pochvaľuje najmä tvorivú atmosféru v skupine a zaujatosť žiakov pri práci. Spoločne sa tešia na ďalšie výrobky, ktoré budú prekvapením pre nás všetkých.