Domáci kutil 2

Kurz Domáci kutil 2, pod vedením lektorky Mgr. Molčanovej, navštevuje 9 žiakov.

Žiaci sa na jednotlivých stretnutiach zoznamovali s rôznym materiálom a technikami. Pracovali podľa návodu. Rysovali, kreslili, vymaľovávali, vystrihovali a lepili. Zdokonaľovali sa v presnosti a trpezlivosti. Žiaci sa svojimi finálnymi výrobkami reprezentovali v rámci školy, na výstavách pri príležitosti Veľkej noci a jari. Ostatní žiaci školy si tak mohli pozrieť aj kašírované veľkonočné vajíčka,obalené senom a papierovými tulipánmi, ale aj maketu školy, ktorá, ako priestorová práca, reprezentovala školu v Europa schoping centre v Banskej Bystrici. Práve na nej si žiaci vyskúšali prácu so špárovacou hmotou-pri výrobe fasády. Žiaci tiež navštívili školské dielne, kde používali špeciálne náradie ne opracovávanie dreva.

Žiaci budú i naďalej rozvíjať svoju tvorivosť, nápaditosť, kreativitu, a to pri výrobkoch z tvárnej hmoty- terakoty, modulitu a z cesta. Naučia sa používať drôt, prírodniny, čím sa len podporí rozvoj ich fantázie.

Podľa lektorky kurzu Mgr. Molčanovej, žiaci sa s novými technikami zoznamujú so záujmom. Majú radi nové podnety, materiály a postupy. Hotové výrobky radi vystavia, pretože si postupne uvedomujú koľko času a námahy vynaložili, kým výrobok vznikol.